Dűne Univerzum - Elindult a fórum!!! ;)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dűne Univerzum - Elindult a fórum!!! ;)

A Dűne Univerzum hivatalos fóruma
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 Az új könyvek rosszabbak, mint a régiek?

Go down 
4 posters
SzerzőÜzenet
Stilgar
Admin
Admin



Férfi Hozzászólások száma : 47
Age : 45
Lakhely : Magyarország
Registration date : 2007. Jan. 02.

Az új könyvek rosszabbak, mint a régiek? Empty
TémanyitásTárgy: Az új könyvek rosszabbak, mint a régiek?   Az új könyvek rosszabbak, mint a régiek? Icon_minitime2007-02-12, 12:41

Sokaknak van problémájuk azzal, hogy az új könyvek mind stílusban, mind történetvezetésben eltérnek az eredeti művektől, ami természetesen az összhatást is megváltoztatja. Emiatt sokan azt mondják, hogy az új könyvek nyomába sem érnek Frank Herbert könyveinek.

Írjátok meg, hogy ti mit gondoltok erről, mi tetszik, és mi nem ezekben a történetekben!
Vissza az elejére Go down
http://dune.gportal.hu
shai-hulud




Férfi Hozzászólások száma : 6
Age : 44
Lakhely : Szeged
Registration date : 2007. Mar. 01.

Az új könyvek rosszabbak, mint a régiek? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új könyvek rosszabbak, mint a régiek?   Az új könyvek rosszabbak, mint a régiek? Icon_minitime2007-03-01, 11:42

Sziasztok!

Én úgy gondolom, akinek tetszettek Frank Herbert kötetei, és kíványcsiak hogyan alakul(t) a történet, azok biztosan szivesen fogadták a megjelent folytatásokat illetve előzményeket.
Abban én is egyetértek, hogy a "mester"-t nem lehet pótolni, (sőt talán abban is van valami, hogy csak pénzszerzésből folytatták a Dűnét és irták meg az előzményeket, mert Frank Herbert nem biztos, hogy folytatta volna) ennek ellenére személy szerint én örültem az új könyveknek, mert megpróbálnak lávilágítani a sötét foltokra, amiket csak a saját fantáziámmal talállhattam ki. Nem véletlen, hogy Torkos Attila elkészítette a regények végén a kronológiai sorrendet, ami nagyban megkönnyíti a saga átláthatóságát.

Egy szó, mint száz, én örülök a folytatásoknak és nem érzem a "rókabőr" szagot, szerintem Frank herbert utódai csak tisztelegni akartak apjuk emléke előtt azzal, hogy merírták ezeket (az meg, hogy pénzt is keresnek vele... hát ki nem cselekedett volna így.)

oscar99
Vissza az elejére Go down
labis




Hozzászólások száma : 2
Registration date : 2007. Mar. 25.

Az új könyvek rosszabbak, mint a régiek? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új könyvek rosszabbak, mint a régiek?   Az új könyvek rosszabbak, mint a régiek? Icon_minitime2007-03-25, 10:16

Én 3 dolog miatt nem tartom jó ötletnek az új könyvek olvasását.....
1. Kilenc év alatt kilenc új Düne könyv jelent/jelenik meg. Mi ez, ha nem üzleti alapon "létrehozott" vállalkozás???
2. Kevin J. Anderson a kilencvenes években olyan "saját" (itt most egy gúnyos fejecske lenne, ha tudnám, hogy kell létrehozni) maga által teremtett univerzumokhoz írt könyveket, mint a Star Wars, X-akták....- volt úgy, hogy évente 4-et is alkotott az egyik történethez!!! Szerintem az a sci-fi író, aki nem képes saját világot létrehozni, csak mások kitaposott ösvényén jár, az nem lehet átlagon felüli...
3. Az elöttem szóló azt írta a szerzöpárosról:: "rávilágítanak a sötét foltokra, amiket csak a saját fantáziámmal találhattam ki".
Könyörgöm, miért kellene ezt megtenni más írónak???? "A sötét foltok", "pontosan el nem magyarázott dolgok" adnak teret a képzeletnek, hajtják az embert újabb és újabb könyvek elolvasására!!!! Ha nem ugyanaz az író ad magyarázatokat esetenként számunkra megválaszolatlan kérdésekre, akkor az nem lehet "egészséges"- ebben az esetben biztos, hogy üzleti alapú vállalkozássá lesz a "VÁLASZ".
Vissza az elejére Go down
zsolti

zsolti


Férfi Hozzászólások száma : 6
Age : 31
Lakhely : Budapest
Registration date : 2008. Feb. 10.

Az új könyvek rosszabbak, mint a régiek? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új könyvek rosszabbak, mint a régiek?   Az új könyvek rosszabbak, mint a régiek? Icon_minitime2008-02-10, 23:19

Nemtudom, nekem tetszett az Előjáték Trilógia, bár mindezt úgy mondom, hogy az eredeti trilógiát még nem sikerült elolvasnom végig Sad (Pedig már nagyon szeretném, de egyszerűen nem találtam tovább.) (Csak a Dűnét és a Dűne Messiását olvastam)
Habár az tény és való, hogy nem tudja visszaadni azt a világot, és érzést amit Frank Herbert teremtett meg. De nem tudom az Előjátékra mondani azt hogy rossz. Na de ez is most egy utolsó kis 15 éves srác véleménye, nem kell komolyan venni Smile
Vissza az elejére Go down
Stilgar
Admin
Admin



Férfi Hozzászólások száma : 47
Age : 45
Lakhely : Magyarország
Registration date : 2007. Jan. 02.

Az új könyvek rosszabbak, mint a régiek? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új könyvek rosszabbak, mint a régiek?   Az új könyvek rosszabbak, mint a régiek? Icon_minitime2008-02-12, 01:25

zsolti írta:
De nem tudom az Előjátékra mondani azt hogy rossz. Na de ez is most egy utolsó kis 15 éves srác véleménye, nem kell komolyan venni Smile

Szerintem sem volt rossz de messze nem olyan mint az eredeti.

A te véleményed ugyanolyan fontos, mint bárki másé is itt. Wink
Én már ugyan lassan 30 leszek, de mikor először olvastam a Dűnét, kb. annyi voltam, mint most te. Akkoriban ezek az új könyvek talán még tervben sem voltak.
Vissza az elejére Go down
http://dune.gportal.hu
Ajánlott tartalom





Az új könyvek rosszabbak, mint a régiek? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az új könyvek rosszabbak, mint a régiek?   Az új könyvek rosszabbak, mint a régiek? Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Az új könyvek rosszabbak, mint a régiek?
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Dűne Univerzum - Elindult a fórum!!! ;) :: A Dűne történetek :: Az új könyvek-
Ugrás: