Dűne Univerzum - Elindult a fórum!!! ;)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dűne Univerzum - Elindult a fórum!!! ;)

A Dűne Univerzum hivatalos fóruma
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 Vélemények

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Stilgar
Admin
Admin



Férfi Hozzászólások száma : 47
Age : 45
Lakhely : Magyarország
Registration date : 2007. Jan. 02.

Vélemények Empty
TémanyitásTárgy: Vélemények   Vélemények Icon_minitime2007-02-05, 21:56

Ez az első filmes Dűne feldolgozás. Jelentősen megosztotta a rajongókat. Egyesek szerint nagyon jó, mások szerint egyenesen tragédia. Szerintetek? Smile
Vissza az elejére Go down
http://dune.gportal.hu
zsolti

zsolti


Férfi Hozzászólások száma : 6
Age : 31
Lakhely : Budapest
Registration date : 2008. Feb. 10.

Vélemények Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vélemények   Vélemények Icon_minitime2008-02-10, 23:48

Hát... Szerintem elég gyengére sikerült. Persze az adott körülményekhez képest, az akkori lehetőségekkel a követelményeknek tökéletesen megfelelt. Sőt. Akkor biztos hogy nagyon nagy filmnek számíthatott. De az új 3 részes Dűne sokkal jobbra sikerült szerintem.
Vissza az elejére Go down
Stilgar
Admin
Admin



Férfi Hozzászólások száma : 47
Age : 45
Lakhely : Magyarország
Registration date : 2007. Jan. 02.

Vélemények Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vélemények   Vélemények Icon_minitime2008-02-12, 01:04

Végülis relatív. Ha ismered David Lynch többi filmjét, akkor nem lepődsz meg ezen sem. Sajátos vízióként nem rossz, a színészek sokkal jobbak benne (nem véletlen, csupa nagy név játszott benne az akkori korszakból), de a történet szempontjából gázos. TOTO zenéje szerintem hangulatilag nagyon megemeli. Mindenesetre nem véletlenül bukott meg a világon mindenütt, ahol bemutatták szerintem (nálunk akkoriban nem, ha jól tudom). Egyedül Franciaországban volt siker. Ezek után nem meglepő, hogy nem készült folytatás, pedig tervben volt.

Azt azonban fontos megjegyezni, hogy a filmben történt összes változtatás Frank Herbert áldásával történt, és a végeredmény Herbertnek nagyon tetszett.

Dűne fanként viszont megvettem DVD-n, mikor leszinkronizálták (2001) mert egy Dűne rajongónak kötelező darab, egyszer mindenképp meg kell néznie, függetlenül attól hogy milyen film. Egyébként először 196-ban láttam egy agyonnézett VHS kazettán, feliratosan, mert akkoriban még nem volt szinkronja.
Vissza az elejére Go down
http://dune.gportal.hu
Ajánlott tartalom





Vélemények Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vélemények   Vélemények Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Vélemények
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Dűne Univerzum - Elindult a fórum!!! ;) :: A Dűne filmek :: David Lynch - Dűne (1984)-
Ugrás: