Dűne Univerzum - Elindult a fórum!!! ;)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dűne Univerzum - Elindult a fórum!!! ;)

A Dűne Univerzum hivatalos fóruma
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 Dűne Istencsászára

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Stilgar
Admin
Admin



Férfi Hozzászólások száma : 47
Age : 45
Lakhely : Magyarország
Registration date : 2007. Jan. 02.

Dűne Istencsászára Empty
TémanyitásTárgy: Dűne Istencsászára   Dűne Istencsászára Icon_minitime2007-02-10, 16:22

II. Leto immáron 3500 éve uralkodik az univerzumban, kezében tartva az emberiség sorsát. Azonban ezt nem mindenki nézi jó szemmel.

A kötet az Istencsászár bukásának történetét meséli el.

Mi a véleményetek a kötetről, és az abban leírt eseményekről?
Vissza az elejére Go down
http://dune.gportal.hu
labis




Hozzászólások száma : 2
Registration date : 2007. Mar. 25.

Dűne Istencsászára Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dűne Istencsászára   Dűne Istencsászára Icon_minitime2007-03-25, 00:56

Szerintem ez a hat rész leggyengébb kötete. Bár sok éve olvastam, bennem az maradt meg, hogy nagyon sokszor félreraktam, "pihentettem", mert a történet vezetése túl lassú, vontatott volt számomra. Bár azt elimserem, hogy a könyv alapszituációját érdekesnek tartottam, de a D. Gyermekei után meröben mást kaptam, mint amire számítottam. Viszont, hogy ellentmondásba keveredjek, a D. Istencsászára után hamar elkezdtem olvasni az új kötetet!.... Smile
Vissza az elejére Go down
Stilgar
Admin
Admin



Férfi Hozzászólások száma : 47
Age : 45
Lakhely : Magyarország
Registration date : 2007. Jan. 02.

Dűne Istencsászára Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dűne Istencsászára   Dűne Istencsászára Icon_minitime2007-03-25, 11:03

Mikor először olvastam (úgy kb. 12 éve), akkor nekem is nagyon szokatlan volt, hogy nem olyan olvasmányos, mint a Dűne Gyermekei volt. Eleinte nem is tetszett, de mivel nekem a Mester Dűne könyveinek az első harmadaán nekem mindig kínszenvedés volt áthámozni magamat (az első 200 oldallal mindig 2 hétig küzdöttem, hogy aztán a második 400-at 2 nap alatt elolvassam, ugyanis akkor pörögtek fel a dolgok), gondoltam ez is változni fog. Habár nem volt olyan pörgős mint az előző kötetek, de végén az egészet látva ez is tetszett nekem. Amúgy a Mester szerintem ettől a kötettől kezdve egy írói stílust váltott, és sokkal inkáb a filozofálgatás és a gondolkodásra késztetés irányába ment el. Ebből a kötetből amúgy nekem Siona, és Hwi Noree voltak a kedvenc karaktereim, úgy emlékszem. Smile
Vissza az elejére Go down
http://dune.gportal.hu
Leto

Leto


Férfi Hozzászólások száma : 3
Age : 52
Lakhely : Nagyvárad
Registration date : 2007. May. 27.

Dűne Istencsászára Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dűne Istencsászára   Dűne Istencsászára Icon_minitime2007-05-28, 19:34

Szerintem egy atmeneti konyv! Elsosorban az atmenet regenye. Bemutatja, hogy hova jut az emberiseg az alatt a kis ido alatt meg uralkodik, hogyan valtozik meg a tarsadalom es a hatalmi poziciok, stb.
Ja amugy neha atolvasom az egesz sorozatot, hogy frissuljon az emlek es, hogy oszinte legyek meg mindig talalok bennuk ujdonsagot...
Vissza az elejére Go down
Stilgar
Admin
Admin



Férfi Hozzászólások száma : 47
Age : 45
Lakhely : Magyarország
Registration date : 2007. Jan. 02.

Dűne Istencsászára Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dűne Istencsászára   Dűne Istencsászára Icon_minitime2007-05-29, 14:24

Igen, mindenképpen az átmenet, ez a kötet korban el is kkülönül a többitől, mert az ez előtti kötetek is egy korban játszódnak, és az ezt követő kötetetk is közvetlen folytatásai egymásnak. Csak ez a kötet különül el időben teljesen a többitől.
Vissza az elejére Go down
http://dune.gportal.hu
Ajánlott tartalom





Dűne Istencsászára Empty
TémanyitásTárgy: Re: Dűne Istencsászára   Dűne Istencsászára Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Dűne Istencsászára
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Dune 7
» Dune 7

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Dűne Univerzum - Elindult a fórum!!! ;) :: A Dűne történetek :: Frank Herbert eredeti kötetei-
Ugrás: