Dűne Univerzum - Elindult a fórum!!! ;)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dűne Univerzum - Elindult a fórum!!! ;)

A Dűne Univerzum hivatalos fóruma
 
KezdőlapKeresésLegutóbbi képekRegisztrációBelépés

 

 Vélemények

Go down 
4 posters
SzerzőÜzenet
Stilgar
Admin
Admin



Férfi Hozzászólások száma : 47
Age : 45
Lakhely : Magyarország
Registration date : 2007. Jan. 02.

Vélemények Empty
TémanyitásTárgy: Vélemények   Vélemények Icon_minitime2007-02-10, 17:11

Az első sorozat sikerének köszönhetően 2003-ban bemutatták a második minisorozatot, mely a Dűne messiásának és a Dűne gyermekeinek történetét mutatja be. A rajongók szerint még jobban sikerült mint a Dűne, mivel a készítők az első sorozat során szerzett tapasztalataikat fel tudták használni.

A filmet Magyarországon egy kis csatorna már bemutatta, azonban országos adón még nem mutatták be. Remélem egyszer ez az idő is eljön. Laughing

Ti láttátok-e már, és tetszett-e Question
Vissza az elejére Go down
http://dune.gportal.hu
zborg




Hozzászólások száma : 1
Registration date : 2007. Feb. 26.

Vélemények Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vélemények   Vélemények Icon_minitime2007-02-26, 12:23

Hello.
Csak az miatt váltottam a kábeltévén programcsomagot mivel láttam hogy volt azon a bizonyos kis csatornán.
Szerinted adták utánna egyszer is. Mad
Vissza az elejére Go down
shai-hulud




Férfi Hozzászólások száma : 6
Age : 44
Lakhely : Szeged
Registration date : 2007. Mar. 01.

Vélemények Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vélemények   Vélemények Icon_minitime2007-03-01, 11:29

Sziasztok!

Én ugyan csak angol eredetiben láttam (angol tudásom eléggé hézagos, de a lényeg leszűrhető volt így is), de nagyon tetszett. Bár biztosan az is közrejátszott, hogy régebben még nem volt lehetőség ilyen vizuális efektusokat készíteni, márpedig ezt a témát műanyag makettekkel igen nezéz látványosan megjeleníteni.
Aki még nem olvasta a könyvet és megnézi a Dune 2000-et és a 2003-at, biztosan elolvassa a könyvet is. Ezt csak azért írtam, mert szerintem a könyv utánozhatatlan, itt mindenki a saját fantáziájára van bízva. Én még nem láttam olyan film-feldolgozást amelyik jobban tetszett volna mint az eredeti könyv.

oscar99
Vissza az elejére Go down
Stilgar
Admin
Admin



Férfi Hozzászólások száma : 47
Age : 45
Lakhely : Magyarország
Registration date : 2007. Jan. 02.

Vélemények Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vélemények   Vélemények Icon_minitime2007-03-12, 16:06

Üdv!

Teljesen egyetértek veled, akik a könyvet olvasták azoknak egyértelműen az az etalon. Aki viszont a filmeket látja először, azoknál sokat meghatároz a későbbi viszonyulásban. Szeretném leszögezni, én szeretem a Lynch féle Dűnét is, de ha valaki még nem olvasta a könyvet, annak a Lynch féle szerintem örökre elveszi, a SciFi Channel féle pedig meghozza a kedvét, hogy elolvassa a könyvet is. Attól kezdve viszont rájön, hogy a könyv az etalon.

Az, hogy a Dűne gyermekeit csak angolul láttad, ne szegje kedved. Véleményem szerint eredeti nyelven jobb. Smile


A hozzászólást összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2007-05-28, 17:51-kor.
Vissza az elejére Go down
http://dune.gportal.hu
Juraviel.Ihuan.Bedvin




Férfi Hozzászólások száma : 1
Age : 40
Lakhely : Arrakis, mi más :D Magyarország
Registration date : 2007. Feb. 13.

Vélemények Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vélemények   Vélemények Icon_minitime2007-03-17, 21:26

Ja hija csuhada mkinek!

2005-ben vetítette a TV2 a Dune 2000 minisorozatot. Már előte is hallottam a Dűnéről, de mikor végignéztem a három részt, azt mondtam: ezt el kell olvasnom. Egy ideig keresgéltem a neten, mert tudtam, hogy kiadták három kötetben, de azok már nem voltak kaphatók (nem tudtam, hogy kiadták újra). Két hónapra rá járok az Alexandrában, és mit láttam meg a polcon... Very Happy Very Happy Very Happy Megvettem...

...és nem bántam meg. Soha még előtte egyetlen könyv sem érintett meg ennyire -mostanában Steinbeck Egerek és emberek-je is nagyon ott van Smile-. Hihetetlen mély gondolatvilága van, sokrétűen foglalkozik a problémákkal, és nagyvonalúan ábrázolja a karaktereit, sokat hagy a fantáziánkra (az első kötet után az Eretnekei a legjobb, Miles Teg a kedvenc Dűne-karakterem).

Nekem a Lynch Dűne borzalom. Stilgar régi fórumában a G-portálos oldalon már leírtam róla a véleményem, de a teljesség kedvéért bemásolom ide:
"A Lynch-féle filmet én borzalmasnak találom. Talán a férgek megvalósítása emelhető ki, de egyébként -számomra és a testvérem számára is- egy abszolút nulla. Semmitmondó a történetvezetése, a a szereplők játéka -hiába nagy nevek- gyenge és sokszor életszerűtlen. A filmnek alig van köze a regényhez. :S Az első, amit kiemelnék a báró alakjának megformálása. A Lynch-féle filmben úgy mutatják, mintha egy örűlt, csak pusztításra vágyó elmebeteg volna. Pedig a könyvben a báró "gonosz", de hihetetlenül értelmes és intelligens. Az egyik kedvenc karakretem volt a regényben, épp a logikus és racionális látásmódja miatt (pesze azért az Atreidesek oldalán állok Very Happy). egyébként ugyanzezt a Lynch hibá követik el az "író" utódik a Vadászaiban A második, amit a DVD-n is írnak a Star Wars hatás. Még a lézer!!!! hangja is ugyanaz. Mikor a Harkonnenek és a sardaukar légiók megtámadják Arrakeent, a báró épp azzal lepi meg az ellenfelét, hogy "elavult" fegyvereket vetett be ellenük. Egyébként meg lézert alig, vagy nem használták, mert ha egy pajzsot ért lövés, felrobbantak volna. A haramadik. Erre az öcsém hívta fel a figyelmem. Jessica Bene Gesserit léttére nagyon elesett volt a filmben (ezt én is láttam, de nem ez a léyneg). Ez a 80'-as években jellemző volt a filmekre, hogy a nők gyengék és a férfi segítségére szorulnak. Gondolok itt arra a jelenetre, mikor a féreg lől mnekülnek, és nőiesen elesik. A hős férfi mindig megmenti a veszélybe kerülő nőt, aki nem tudná tulálni a férfi támogató karja nélkül. A világ, amit Lynch alkotott nem tükrözik azt az iszlám szellemiséget, ami nagyon is jelen van a könyvek során, Lynch nagyon nyugati szemlélettel kezelte a könyvet. A beszélgetések, a jelenetek megvalósítása sem vall kiváló forgatókönyvírói képességekre. Paul feléred, és minden előzmény nélkül kimondja: Innom kell az Élet Vizéből. Aki nem olvasta könyvet, nem tudja mi az. Meg komolyan, el tudnátok képzelni Leto Atreidest egy ölebbel? Nem illik a jelleméhez. Ilyet csak gazdag "piperkőcök" csinálnak, nem illik az Atreides-szellemiséghez. Ezzel szemben a Sci-Fi Channel által forgatott két sorozat minden hibája ellenére kitűnő (a Dűne Gyermekeit mécsak most nézem, feliratozom). A megvalósítás, a könyv története jobban megérthető, és a sivatagi szellemiség is átérezhető. Jobb színészt nem is választhattak volan Alec Newmannál Paul szerepére.Szerintem hűen visszaadja a Frank Herbert karaktert által írt karaktert. A többi színész játéka is lényűgöző (csak azt nem értem, miért cserélték le a 2000-es szereplőgárdát. pl Jessicát, Stilgart, Gurneyt). Szerintem elég figyelmetlenül ovashatta Lynch a könyvet. Very Happy Mint az utódok írásai! Úgy veszem, mintha Lynch nem is forgatta volna le Dűnét, ugyanúgy, mintha az utódok nem írták volna meg a Vadászait (ami maga a borzalom-az Index fórumán leírtam, miért nem tetszett). Kíváncsi vagyok, hogy akik éltetik a Lynch-verziót, azok közül hányan olvasták a könyvet, vagy milyen átéléssel. Röviden: aki nem látta még a Lynch filmet, ne is nézze meg. Csak Lynch rajongóknak ajánlom. Very Happy"
Mint utóbb kiderült, Gurneyt ugyanaz a színész játsza csak szakálla van Very Happy

A Dűne gyermekei nagyon tetszett, jól megcsinálták, kitűnő színészi játék. Viszont a testvérem mondta, aki nem olvasta a könyvet, nem sokmindent ért meg belőle, és egyet kell értenem vele. Tényleg nem lehet megérteni, hogy mit akar a történet igazán elmesélni, milyen helyet foglal el a történetben Jacurutu -és kihagyott Suloch-, vagy Leto árulása a történet végén, hogy átalakítja a bolygót, és nem teszik egyértelművé az átalakulását (a könyvben az egész testét az arca kivételével befedi a homoksügérbőr) és hogy mit akar vele. Az Arany Ösvény a könyvben sem egyértelmű, bár erre a könyv-sorozatban is inkább az Istencsászárában derül fény(amiből belszőttek egy-két motívumot). Viszont akár a 2000-es változatban, itt is a történet vázát adták közre, úgy, hogy az ember kedvet kaphat hozzá, hogy elovassa. Erre mindenképp jó.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Vélemények Empty
TémanyitásTárgy: Re: Vélemények   Vélemények Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Vélemények
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Dűne Univerzum - Elindult a fórum!!! ;) :: A Dűne filmek :: SciFi Channel - A Dűne gyermekei (2003)-
Ugrás: